października 10, 2018

Pejzaż we mgle


Tytuł: „Pejzaż we mgle”
Autor: Katarzyna Redmerska
Wydawnictwo: Axis Mundi
Rok Wydania: 2018
Ilość Stron: 357
Ocena: 9/10
Opis:

Czy prawdziwa miłość jest w stanie pokonać uprzedzenia, przegonić duchy przeszłości, wybaczyć ból i poniżenie?

Klara i Wojtek przechodzą kryzys małżeński. Klara nie jest już niczego pewna, również tego, czy Wojtek jest mężczyzną jej życia – a może jest ktoś inny? […]

Recenzja:

Spokojna, piękna i wzruszająca historia dwójki ludzi, którzy próbują się odnaleźć. Tytułowi bohaterowie – Klara i Wojtek – są w separacji, a z racji stanu zdrowia ojca Wojciecha ten postanawia wrócić do Polski i tam już pozostać. Nasz bohater uświadamia sobie każdego dnia jaki wywinął numer (tego nie można inaczej nazwać, jak właśnie numerem) i z całych sił próbuje odzyskać żonę, która mimochodem ma dwóch wzdychulców.

Na prawdę jestem oczarowana tą historią. Klara i Wojtek mają charakter, więc nie miałam wrażenia, że spotykam ciepłe kluski. Drugoplanowi bohaterowie są świetnie wykreowani, więc nie mamy wrażenia, że to meble, o których już zapomniano – pomijając, ze jedna z bohaterek, Paulina, przyprawiała mnie o nerwice, ale to dobrze, bo autorka potrafiła oddać odpowiednio charakter owej persony. Rozdziały nie są krótkie, ale też nie ciągną się jak flaki z olejem, więc czyta się naprawdę dobrze. Nie ma nie potrzebnych przeskoków, ze w tej chwili jesteśmy w Norwegii, a za dwie linijki jesteśmy we Wrocławiu. Wierzcie lub nie, ale mimo wszystko tak bardzo dopingowałam parze, by się zeszła, że o mało nie obgryzałam paznokci :)

Bardzo dobra pozycja na chwilę przy herbacie – wiem, że jak już zaczniecie czytać nie będziecie chcieli odkładać tej książki na bok! :)


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA 
WYDAWNICTWA AXIS MUNDI ♥
7 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że to bardzo ciekawa historia! Bardzo chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo polecam, bo sama się nie spodziewałam, że tak pokocham tę historię :)

   Usuń
 2. Ciekawa recenzja, ale szkoda, że jest ona tak krótka :(. Książki raczej nie przeczytam, chociaż mogłaby być ciekawa.
  Pozdrawiam, Girl in books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chciałam za dużo zdradzać, a przy okazji nie chcę pisać też Konstytucji :) Lubię jak ludzie mają czas by przeczytać kilka słów :)

   Usuń
 3. Bogu dzięki za bohaterów, którzy nie są ciepłymi kluchami. Takich chyba najbardziej nie trawię :P

  OdpowiedzUsuń
 4. To chyba jednak nie mój gatunek, ale dla mnie krótka recenzja jak najbardziej na PKS, czasami takie też są potrzebne! :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kilka słów od Rozchełstanej Owcy , Blogger